Јахорина | Одржан 2. Форум предсједника јединица локалне самоуправе Републике Српске
Други Форум председника јединица локалне самоуправе Републике Српске одржан је данас на Јахорини, у организацији Савеза општина и градова Републике Српске, уз учешће председника скупштина општина и градова из целе Републике Српске.
- Форум је био прилика за размјену искустава, представљање добрих пракси и разматрање актуелних изазова са којима се суочавају представничка тела локалних заједница.
- У радном делу представљене су активности Савеза у области обуке изабраних званичника, Е-платформа за обуку, Приручник за израду општих аката јединица локалне самоуправе, као и принципи доброг демократског управљања. Посебна пажња посвећена је размјени успјешних локалних пракси из Шамца, Градишке, Угљевика и Љубиња.
-Кроз панел дискусију „Локалне скупштине, изазови и учешће грађана“, предсједници скупштина су разговарали о јачању улоге представничких тијела, побољшању комуникације са грађанима и могућностима за ефикасније функционисање локалне самоуправе.
-Форум предсједника парламената наставља да буде важна платформа за повезивање локалних заједница, размјену знања и креирање иницијатива које доприносе квалитетнијем раду локалне самоуправе у Републици Српској.
Форум је одржан уз подршку Савјета Европе кроз пројекат „Унапређење дијалога, иновације демократије и људских права на локалном нивоу у Босни и Херцеговини“